fbpx

Contabil, București

Vantage Balkans SRL face parte dintr-un grup internațional de companii, care oferă soluții complete de agricultură de precizie. Scopul nostru principal este de a integra produsele și serviciile agricole digitale, pentru a oferi eficacitate și a ajuta în luarea de decizii informative. Combinația dintre tehnologiile digitale și agricultură, oferă echipei noastre o dovadă constantă a modului în care tehnologiile pot îmbunătăți o industrie, care este populară cu tradițiile sale.

În prezent, căutăm un profesionist extrem de motivat pentru funcția de „Contabil”, care va fi situat în biroul nostru din București.

Cerințe:

Cerințe:

  • Studii economice superioare cu specialitatea „Contabilitate” sau altă specialitate cu accent financiar;
  • Experiență profesională în contabilitate- minim 2 ani;
  • Cunoașterea legislației contabile și fiscale din România;
  • Cunoștințe excelente și experiență în lucrul cu Excel;
  • Experiență cu software-uri de contabilitate;
  • Abilități analitice bune și capacitatea de a lucra în termen limită de-a lungul sezonului aglomerat;
  • Responsabilitate, acuratețe și diligență la locul de muncă.
Responsabilități:

  • Responsabil pentru păstrarea corectă a documentelor contabile primare, a fluxului de numerar și a resurselor materiale, precum și pentru contabilitatea documentelor;
  • Controlul și evidența documentelor de venituri și cheltuieli;
  • Urmărirea și sa aplicarea corectă a modificărilor aduse legislației contabile și fiscale care sunt relevante pentru activitatea companiei;
  • Organizarea și pregătirea documentelor contabile, furnizarea de rapoarte în timp util din software-ul depozitului;
  • Efectuarea sistematică a rapoartelor și operatiunilor contabile;
  • Contabilitatea curentă a facturilor de vânzare și livrare;
  • Urmărirea termenelor limită pentru creanțe / datorii;
  • Pregătirea și trimiterea rapoartelor legate de activitatea companiei.
Ce oferim?

Ce oferim?

  • Dezvoltare profesională într-o companie inovatoare
  • Posibilitatea formării și dezvoltării profesionale în cadrul unei companii inovative
  • Mediu de lucru excelent cu o echipă de profesioniști
  • Sarcini de lucru într un mediu stimulant
  • Beneficii sociale